Juszkiewicze

Mieszkańcy Juszkiewicz i Makaszy wchodzą do kościoła. Cała wspólnota jest niestety bardzo mała.

Autor: o. Jan Glinka SVD (18.02.2007)

Kaplica w Makijowszczyźnie

Jest to filia parafii w Darewie. Miała tu przed wojną być nawet samodzielna parafia. Dzisiaj moi parafianie modlą się swobodnie w swojej kaplicy od 1990 roku. Od roku 1957 pod opieką księdza Stanisława Szeplewicza modlili się zawsze nawet w czasach największych prześladowań. Są to prawdziwi bohaterowie wiary - tutaj toczyło się życie duchowe darewskiej parafii, kiedy to kościół był zamknięty.

Autor: o. Jan Glinka SVD (18.02.2007)

Diecezjalne Studio Nagrań

Po przyjeździe do Baranowicz w 1995 roku włączyłem się w projekt stworzony przez o. Jerzego Mazura SVD i przy wsparciu Episkopatu USA założyliśmy Diecezjalne Studio Nagrań. Od 10 lat działa ona w naszym Domu Misyjnym w Baranowiczach. Nagrywamy i promujemy muzykę i pieśni chrześcijańskich kompozytorów i poetów. Organizujemy koncerty i uczestniczymy w festiwalach muzyki religijnej. Na zdjęciu Wiaczesław Bankiewicz - realizator dźwięku pracujący w naszym studio od ponad 8 lat.

Autor: o. Jan Glinka SVD (18.02.2007)

Kościół w Darewie

Wieczorem w kościele jest bardzo nastrojowo. Trudno uwierzyć, że przez 40 lat suszyło się tu ziarno i wewnątrz jeździły traktory...

Autor: o. Jan Glinka SVD (18.02.2007)

Dom Parafialny w Darewie

Budujemy go od 1997 roku, w którym to kupiliśmy, z pomocą organizacji Kirche in Not, nieruchomość w stanie surowym. Ponieważ już od 1994 roku na terenie naszej parafii były organizowane Wakacje z Bogiem (oazy) dla dzieci - dom ten służy niezmiennie naszym wakacyjnym gościom, których odwiedza ten dom kilkaset rocznie w ciągu trzech wakacyjnych miesięcy. Na codzień odbywają się tu lekcje religii i spotkania parafialne.

Autor: o. Jan Glinka SVD (17.02.2007)
[<<] [1] [2] [3] [>>]